Archiwum 27 listopada 2010


lis 27 2010 Zdjęcia Taylora Lautnera
Komentarze (0)

Zdjęcia Taylora Lautnera

 

 

 

 

 

taylor_12   tagi: aktorzy
lis 27 2010 Taylor Lautner
Komentarze (0)

Taylor Daniel Lautner (ur. 11 lutego 1992 w Grand Rapids, w stanie Michigan) – amerykański aktor i sportowiec, znany głównie z ról w filmach Rekin i Lava: Przygoda w 3D, Fałszywa dwunastka II oraz w sadze Zmierzch.

Wczesne życie

Lautner urodził się w Grand Rapids, w stanie Michigan jako syn Debory (pracującej w branży informatycznej) i Daniela (pilota samolotowego) Lautnerów; ma młodszą siostrę, Makenę. Taylor uczęszczał do Jamestown Elementary School, jednak gdy ukończył jedenaście lat, przeprowadził się wraz z rodziną do Santa Clarita w Kalifornii. Lautner ma pochodzenie francuskie, holenderskie oraz niemieckie, a także, jak sam przyznaje, jego przodkami ze strony matki byli Indianie, zwłaszcza Ottawowie i Potawatomi. W wieku sześciu lat Taylor rozpoczął naukę sztuk walk. Wkrótce jego trenerem został Michael Chat, siedmiokrotny mistrz karate. Gdy Lautner miał osiem lat, zaczął reprezentować Stany Zjednoczone w lidze World Karate Association, gdzie został mistrzem Junior World Forms, zdobywając trzy złote medale. W wieku dwunastu lat wygrał światowe mistrzostwa juniorów.

Kariera

 

Lautner rozpoczął karierę aktorską w 2001 roku rolą w filmie telewizyjnym Shadow Fury. Od tego czasu pojawił się w serialach: Summerland, The Bernie Mac Show, The Nick & Jessica Variety Hour oraz On, ona i dzieciaki. Taylor wystąpił w programie America's Most Talented Kids, gdzie zaprezentował swoje umiejętności w zakresie sztuk walki. Poza rolami telewizyjnymi, zajmował się również dubbingiem, podkładając głos w bajkach Danny Phantom, Co nowego u Scooby'ego?, Silas and Brittany i He's a Bully, Charlie Brown.

W 2005 roku Launter otrzymał główną rolę Rekina w filmie Rekin i Lava: Przygoda w 3D, którego kręcenie zajęło trzy miesiące i miało miejsce w Austin, w stanie Teksas. Kilka miesięcy później zagrał w obrazie Fałszywa dwunastka II.

W październiku 2008 roku Lautner zagrał syna Christiana Slatera w serialu Mój śmiertelny wróg, który jednak został przerwany po dziewięciu odcinkach. Następnie wcielił się w przełomową rolę, Indianina Jacoba Blacka w obrazie Zmierzch, filmowej adaptacji książki pod tym samym tytułem. Ze względu na zmiany fizyczne, które miał w założeniu przejść tenże bohater, reżyser planował zastąpienie Taylora innym aktorem w kolejnej części sag. Aby sprostać wymaganiom, Lautner zaczął ćwiczyć i przytył. Dlatego kontynuował swoją rolę w następnym filmem z serii, Księżycu w nowiu.

W 2010 roku Taylor wystąpił w komedii romantycznej Walentynki.

We wrześniu 2009 roku, na gali MTV Video Music Awards 2009, Lautner wręczył wraz z Shakirą nagrodę dla najlepszego żeńskiego wideoklipu Taylor Swift.

12 grudnia 2009 roku Lautner poprowadził Saturday Night Live, stając się jednym z najmłodszych ludzi w tej roli w historii programu.

W 2010 roku, podczas 82. ceremonii rozdania Oscarów, Taylor oraz Kristen Stewart zapowiedzieli materiał honorujący horror jako gatunek filmowy.

Lautner jest najlepiej opłacanym nastoletnim aktorem 2010 roku.

Na 2012 rok planowana jest premiera kolejnego obrazu z udziałem Lautnera, Stretch Armstrong, za rolę w którym otrzymał wynagrodzenie w wysokości 7.5 milionów dolarów. W 2010 roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu Abduction, w którym zagra również Taylor.

Filmografia

Rok Film Rola Informacje
2001 Shadow Fury młody Kismet  
2003 The Bernie Mac Show Aaron telewizja
2004 On, ona i dzieciaki Tyrone telewizja
Summerland chłopak na plaży telewizja
2005 Fałszywa dwunastka II Elliot Murtaugh  
Danny Phantom Youngblood telewizja; głos
Kaczor Dodgers Reggie Wasserstein telewizja; głos
Rekin i Lava: Przygoda w 3D Sharkboy  
Co nowego u Scooby'ego? Dennis/Ned telewizja; głos
2006 Miłość z o.o. Oliver telewizja
He's a Bully, Charlie Brown Joe Agate telewizja; głos
2008 Zmierzch Jacob Black People's Choice Awards dla najlepszego nowego aktora
Scream Awards dla najlepszego nowego aktora
Nominacja — MTV Movie Awards dla najlepszego nowego aktora
Nominacja — Teen Choice Awards dla najlepszego nowego aktora
Mój śmiertelny wróg Jack Spivey telewizja
2009 Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu Jacob Black Kids' Choice Awards dla ulubionego aktora
Kids' Choice Awards dla najsłodszej pary (z Kristen Stewart)
Nominacja — Złota Malina dla najgorszej ekranowej pary (z Kristen Stewart)
2010 Walentynki Willy Harrinton Nominacja — MTV Movie Awards dla najlepszego pocałunku (a Taylor Swift)
Saga "Zmierzch": Zaćmienie Jacob Black postprodukcja
2011 Saga "Zmierzch": Przed świtem Jacob Black preprodukcja

 

taylor_12   tagi: aktorzy